Jaunumi

Voksi Guļammaisu Temperatūras Ceļvedis

Veidots, lai palīdzētu izvēlēties savam mazulim piemērotāko Voksi guļammaisu.

Voksi rada guļammaisus, lai bērns varētu būt siltumā, drošībā un justos ērti visu gadu dažādos un mainīgos laikapstākļos, tai skaitā arī pašos aukstākajos ziemas mēnešos. Norvēģu ražotājs Voksi piedāvā plašu klāstu ar dažādiem guļammaisiem, lai vecāki varētu izvēlēties tieši savām vajadzībām piemērotāko.

Aicinām iepazīties ar Voksi piedāvāto temperatūras ceļvedi! Tas veidots atbilstoši tam, kā Voksi pārbauda guļammaisu īpašības.

Kā ģērbt mazuli ratos?

Šis ir viens no jautājumiem, par kuru vecāki bieži šaubās. Gaisa temperatūra, gaisa mitrums un vēja stiprums ziemas laikā ļoti atšķiras, un atkarībā no šiem apstākļiem būs būtiskas atšķirības, kā mazuli apģērbt. Pielāgojot bērna apģērbu, vienu un to pašu guļammaisu var izmantot vairāku gadalaiku garumā. Tas ir ļoti individuāli, cik bērns un kādā vecumā ir vai nav salīgs, un tāpēc arī apģērbu daudzums katram bērnam būs atšķirīgs.

Mēs iesakām bērnam vienmēr izvēlēties vilnas drēbītes. Mūsdienās ražotie vilnas apģērbi, īpaši merino vilnas, nemaz nav “kodīgi”, ir patīkami, mīksti, arī plāni un ērti! Ja ārā ir ļoti auksts, ieteicams vilkt divas vilnas kārtas – pirmās kārtas vilnas termoveļu un otro kārtu. Kā arī izvēlēties vilnas zeķītes (vai vilnas zābaciņus), īpaši pašiem mazākajiem. Vilnai piemīt unikāla spēja saglabāt siltumu, vienlaikus absorbējot mitrumu. Tāpēc bērniņš nenosals, bet arī nesasvīdīs. Kā arī atgādinām, ka vienmēr ir jāpārbauda mazuļa temperatūra, pataustot skaustu. Konstatējot, ka bērniņš ir vēss vai svīst, atbilstoši jākoriģē apģērba daudzums vai guļammaisa atveres.

Kad zīdainis ir mazs un pilnībā nepiepilda lielo guļammaisu, var salocīt vilnas segu un novietot to guļammaisa kājgalī, lai nodrošinātu papildu siltumu un komfortu. Ja ir iegādāts guļammaiss ar pagarinājuma daļu, šim mērķim var izmantot arī to.

Kuru guļammaisu izvēlēties?

Guļammaisa izvēlē vairākiem faktoriem ir nozīme, ne tikai skaitliski noteiktai temperatūrai ārā. Kamēr zemienē termometra stabiņš rāda ir -5, kalnos pēc sajūtām būs cita temperatūra. Ļoti liela nozīme, cik auksts ir ārā sajūtu līmenī, ir arī vējam, lietum un sniegam. Kā arī noteikti ir nozīme tam, cik ilgs laiks tiek pavadīts ārā un vai bērns ratos guļ, vai ir aktīvs. Lai nodrošinātu papildu aizsardzību vējainās un aukstās dienās, vienmēr iesakām izmantot lietus/vēja aizsardzības plēvi pāri bērnu ratiņiem.

Tā kā bērnu guļammaisu ražošanā netiek noteikti nekādi konkrēti standarti, kas jāizpilda, ir izaicinoši norādīt kādas specifiskas temperatūras robežas. Voksi ir neatkarīgi pārbaudījuši visus savus guļammaisus, lai pārliecinātos par izolācijas veiktspēju, kas parāda, cik labi guļammaisi saglabā siltumu. Pamatojoties uz šiem rezultātiem, Voksi ir izveidojuši skalu, kas parāda, kuri guļammaisi ir piemēroti dažādām Eiropas ziemas pakāpēm. Voksi temperatūras ceļvedis ir veidots kā instruments katra Voksi guļammaisa īpašību atšķiršanai vienam no otra.

Ļoti auksta ziema – maksimāla izolācija: Voksi Adventure North, Voksi Urban, Voksi City (Ziemeļeiropai, Skandināvijai)

Auksta ziema – vidēja izolācija: Voksi Adventure, Voksi Move, Voksi Explorer (Centrāleiropai, Dienvideiropai)