Jaunumi

Kāpēc Autokrēsliņā Jāvelk Nost Ziemas Jakas?

Sēdināt bērnu autokrēsliņā ziemas virsdrēbēs ir kļūda, ar ko daudz un bieži sastopamies ikdienā. Šeit paskaidrojam vairāk, kāpēc virsdrēbes jānovelk un sniedzam vairākas idejas drošām alternatīvām.

Mēs, BeSafe komandā, zinām, ka bērna aizsargāšana un drošības nodrošināšana automašīnā ir prioritāte – ceļā uz skolu, uz bērnudārzu, uz mājām vai brīvdienās. Rūpējoties par bērnu drošību, mēs daudz strādājam pie tā, lai Jūs autokrēsliņu savā automašīnā ievietotu, stiprinātu un lietotu pareizi. Šoreiz pievērsīsim vairāk uzmanības tam, kāpēc ir jāizvairās no kombinācijas autokrēsliņš + ziemas virsdrēbes.

Temperatūrai pazeminoties, mēs aizsargājam bērnu no aukstuma un nelabvēlīgiem laikapstākļiem, lai izvairītos no saslimšanas. Tāpēc ir pilnīgi saprotami, ka vecākiem neienāk prātā, ka pirms brauciena automašīnā siltās ziemas jakas būtu jānovelk. Tāpēc katru gadu, sākoties rudens/ziemas sezonai, mēs cenšamies iespējami plašākam vecāku lokam nodot šo informāciju: ja bērns autokrēsliņā ir ziemas virsdrēbēs, pastāv ļoti liela iespēja, ka autokrēsliņa drošības jostas nav pievilktas pietiekoši stingri un nav cieši pie bērna krūškurvja. Tā rezultātā straujas bremzēšanas vai auto sadursmes gadījumā autokrēsliņš nespēs pasargāt bērnu no traumām, jo drošības jostas bērnu var nenoturēt paredzētajā drošajā pozīcijā.

Kāpēc ziemas jaka var būt tik bīstama? Jo liela daļa ziemas virsdrēbju ir pildītas ar sildošiem materiāliem, piemēram, spalvām un dūnām. Tās ir veidotas, lai bērnu uzturētu siltumā ar gaisa slāni starp bērnu un auksto gaisu ārā. Tomēr jakas biezums neļauj pievilkt autokrēsliņa drošības jostas pietiekoši cieši klāt bērna ķermeņa augšadaļai. Sadursmes gadījumā, bērns tiek spiests ārā no autokrēsliņa un viņu notur drošības jostas. Spēks ir ļoti liels un viss gaiss, kas ir bērna jakā, tiek vienā mirklī izspiests. Tādējādi var veidoties pārāk daudz vietas bērna ķermeņa kustībai, jostiņas noslīd nost un nekas bērnu nenotur autokrēsliņā.

Tāpēc, pārvadājot bērnu automašīnā ziemas periodā, BeSafe stingri rekomendē un iedrošina izvairīties no biezu ziemas virsdrēbju lietošanas autokrēsliņā.

Kā rīkoties, lai bērns ir drošībā, bet arī nesalst?

1 – lietojiet guļammaisus, kas ir paredzēti autokrēsliņiem
Guļammaisim, kas ir radīti lietošanai autokrēsliņā, ir atveres drošības jostu izvēršanai un bērnu var piesprādzēt autokrēsliņā zem biezā guļammaisa – cieši pie ķermeņa. Tā kā šāda veida guļammaisi tiek aizvērti virs drošības jostiņām un muguras daļā parasti ir izmantots blīvāks materiāls (piemēram, vilna), starp bērnu un drošības jostiņām nav gaisīgas kārtas.

2 – 5-10 minūtes pirms izbraukšanas ielieciet autokrēsliņā karsta ūdens pudeli (noteikti to izņemiet pirms autokrēsliņa lietošanas)
Tādējādi variet būt droši, ka bērns nesēdēs aukstā virsmā – tieši otrādi – saņems papildus siltumu. Šī ideja ir pārbaudīta un saņemta no BeSafe autokrēsliņu lietotājiem, paldies!

3 – automašīnā bērnu ģērbiet flīsa vai vilnas apģērbā
Šie materiāli nodrošina komfortablu siltumu, bet nav biezi un gaisīgi, tāpēc autokrēsliņa drošības jostas var pievilkt pietiekoši cieši.

4 – piesprādzējiet bērnu uz uzvelciet ziemas jaku otrādāk – ar muguru uz priekšu
Ieliekat bērnu autokrēsliņā bez virsdrēbēm un pietiekoši cieši piesprādzējiet. Pēc tam variet uzvilkt jaku otrādāk – ar muguru uz priekšu. Rokas var ielikt piedurknēs. Tādējādi bērnam ir siltāk, bet nav liekas gaisa kārtas starp ķermeni un jostiņām.

5 – ņemiet uz automašīnu līdzi segu
Pēc tam, kad bērns ir piesprādzēts, apsedziet ar segu, ļaujiet ietīties un justies silti un patīkami. Un drošībā.

6 – lietojiet pončo
Ja bērns lieto pončo, tā muguras daļa ir viegli pārliekama pāri autokrēsliņa atzveltnei un bērnu var piesprādzēt zem pončo.

***
Ja zini kādu, kuram vajadzētu zināt par to, ka ir droši izvairīties no biezām ziemas virsdrēbēm autokrēslinā – padalies ar šo informāciju! Ar atbildīgu vecāku un līdzcilvēku palīdzību arvien vairāk bērnu tiks pārvadāti droši!

  1. jostiņas ir pievilktas, kad bērnam ir jaka
  2. atstātas jostiņas tieši tik pat pievilktas, kā ar jaku
  3. šādi izskatās pietiekoši stingri pievilktas jostiņas