Jaunumi

Grūtniece Auto. Viena Josta – Divas Dzīvības.

Zviedrijas kompānijas Folksam veiktās aptaujas rezultāti parāda, ka diemžēl sabiedrībā ļoti trūkst zināšanu par to, kā grūtniecības laikā jālieto automašīnas drošības josta.

Aptaujas dati norāda uz pozitīvu tendenci, ka gandrīz visi respondenti automašīnas drošības jostu lieto katrā braucienā, taču 40% autobraucēju to lieto nepareizi grūtniecības laikā. Sadursmes gadījumā šai kļūdai var būt postošas sekas gan grūtniecei, gan vēl nedzimušajam bērniņam. Lielākā daļa sieviešu autovadītāju (84%) automašīnu izmanto katru dienu vai vismaz dažas reizes nedēļā, bet tikai trešā daļa sieviešu bija saņēmušas vai aktīvi meklējušas informāciju par to, kā pareizi lietot transportlīdzekļa jostu grūtniecības laikā. Bet pat šo sieviešu vidū katra trešā jostu lietojusi nepareizi. Likumsakarīgi, ka nepareizas lietošanas rādītājs bija ievērojami augstāks grupā, kas nesaņēma nekādu informāciju.

Drošības josta ir vissvarīgākā aizsardzības sistēma automašīnā un samazina nāves un smagu traumu risku sadursmes gadījumā par aptuveni 50% – pat grūtniecēm. Ja esat bērniņa gaidībās, ir ārkārtīgi svarīgi padomāt par to, kā izmantojat automašīnas drošības jostu, lai gan jūs, gan nedzimušais bērns būtu pasargāti. Nelietot automašīnas drošības jostu vai turēt ar roku tālāk no vēdera – šie pavisam noteikti nav varianti!

Grūtniecības josta palīdz novietot automašīnas klēpja daļas jostu zem grūtnieces vēdera, pareizā augstumā, lai netraumētu sevi un bērniņu.

Lai padarītu topošo māmiņu braucienus automašīnā drošus un arī komfortablākus, BeSafe ir radījis drošības jostas grūtniecēm BeSafe Pregnant Belt. Šāda josta palīdz novietot automašīnas oriģinālās drošības jostas gurnu jostu zem augošā vēdera, pareizā un drošā augstumā – uz gurniem. Tā tiek nodrošināts, ka straujas bremzēšanas vai sadursmes brīdī automašīnas josta tiek noturēta pareizā – gurnu kaulu augstumā, tādējādi sadalot radīto spiedienu pa gurnu kauliem. Tā rezultatā no spiediena tiek aizsargāts vēders, placenta un vēl nedzimušais bērniņš.

Savā pētījumā Folksam ievēroja arī nepareizu plecu jostas lietošanu. Droši pārvietojoties, plecu jostai jāstiepjas gar grūtnieces vēdera sāniem, pāri krūtīm – starp krūtīm un pleca vidū. Josta nevar būt vaļīga, savērpusies vai satinusies apģērbā – tai jāatrodas pēc iespējas tuvāk ķermenim.

Bieži vien sievietes grūtniecības laikā izjūt diskomfortu braukšanas laikā. BeSafe Pregnant Belt diskomfortu tikai palīdz atvieglot. Tā ir nedaudz polsterēta, turklāt samazina jostas radīto spiedienu uz urīnpūsli.

Māmiņas, kurām ir bijis ķeizargrieziens, BeSafe Pregnant Belt grūtniecības jostu var lietot arī vairākas nedēļas pēc bērna piedzimšanas, jo tā notur gurnu jostu pareizā augstumā un vienā nemainīgā pozīcijā – lai nekairinātu rētu.

BeSafe Pregnant Belt grūtnieču drošības josta ir pārbaudīta un sertificēta saskaņā ar ECE R16 Standartu, kas garantē, ka tā nekādi netraucē transportlīdzekļa 3 punktu drošības jostas pamatfunkcijām. Vēl papildus tā arī ir pārbaudīta automašīnas sadursmes testā.

BeSafe Pregnant Belt ir paredzēta lietošanai no otrā grūtniecības mēneša – gan ikdienā vadot automašīnu pie stūres, gan sēžot kā pasažierei.