Jaunumi

Drošākam Ceļam Automašīnā

Protams, ka Jūs, kā mazuļa vecāks vēlaties, lai Jūsu bērns automašīnā brauktu pēc iespējas drošāk. Jūsu un bērna vajadzībām atbilstoša un droša autokrēsliņa izvēle ir pirmais solis ceļā uz drošu braukšanu. Tomēr ir arī vairākas citas lietas, ko Jūs varat darīt drošības labā. Apkopojām vairākus ieteikumus drošākam ceļam.

Pārliecinieties, ka autokrēsliņš ir pareizi uzstādīts. Neatkarīgi no tā, cik drošs un ar kādām funkcijām aprīkots ir bērna autokrēsliņš, sadursmes situācijā tas nedarbosies kā paredzēts, ja tas netiks pareizi uzstādīts un lietots. Tas ir vecāku pienākums – autokrēsliņu vienmēr lietot atbilstoši instrukcijai.

Ja autokrēsliņu pārvietojat no vienas automašīnas uz otru, ir īpaši svarīgi zināt, kā tas jāuzstāda pareizi un darīt to katru reizi. Ja neesat drošs par to, kā jābūt, apmeklējiet Jums tuvāko Jūsu autokrēsliņa tirgotāju un palūdziet pārbaudīt un parādīt.

Kārtīgi pievelciet drošības jostiņas. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai autokrēsliņa drošības jostas būtu pievilktas stingri un novietotas cieši pie bērna ķermeņa. Lai pārbaudītu, vai jostiņas izdevās pievilkt pietiekami cieši, mēģiniet veikt locījumu plecu jostiņas daļā. Ja tas vēl ir iespējams, drošības josta vēl nav pievilkta pietiekoši.

Turiet rokturi vertikālā stāvoklī. Zīdaiņu autokrēsliņa rokturis tiek lietots kā pārnēsāšanas rokturis, kā tas arī ir paredzēts. Bet BeSafe autokrēsliņa pārnēsāšanas rokturis sadursmes gadījumā kalpo kā aizsargs, lai krēsliņš neietriektos krēsla atzveltnē. Tāpēc autokrēsliņa rokturim braukšanas laikā vienmēr ir jābūt vertikālā stāvoklī – tādā pašā pozīcijā, kā to lietojat, kad autokrēsliņu nesat rokās.

Izvairieties no nepiestiprinātiem objektiem automašīnas salonā. Izklaidēt bērnus automašīnā dažkārt var būt grūti, un daudzi vecāki braukšanas laikā meklē dažādus veidus, kā nodrošināt savus bērnus ar dažādām izklaidēm. Tāpēc ir jāņem vērā, ka dažādi vaļēji, nepiestiprināti vai slikti piestiprināti objekti sadursmes gadījumā pārvietosies un kļūs ārkārtīgi bīstami. Tas pats attiecas uz jebkuru citu nenostiprinātu bagāžu automašīnā.

Pārliecinieties, vai viss, kas atrodas automašīnas salonā, ir droši nostiprināts. Lai droši lietotu planšetdatoru automašīnā, iesakām to ievietot BeSafe planšetdatora un automašīnas krēsla aizsargā. Vienmēr iesakām automašīnā lietot tikai sertificētus, atbilstošus aksesuārus. Atgādinām, ka BeSafe savus aksesuārus vienmēr testē automašīnas sadursmes testā, lai pārliecinātos, ka tie nevar kļūt bīstami. Jūs to variet redzēt pēc īpašās atzīmes uz preces iepakojuma.

Izmantojiet piederumus, kas palīdz risināt gan lielas, gan mazas problēmas. Besafe ir izstrādājis vairākus automašīnas aksesuārus, kas atvieglo un padara drošākus gan īsākus, gan garākus braucienus automašīnā.

Piemēram, bērnu atpakaļskata spogulītis, ar iebūvētu gaismiņu. Tas ļauj ne tikai redzēt bērnu spogulī arī tad, kad ārā ir tumšs, bet ar vieglu un maigu gaismiņu atvieglo braucienu bērniem, kuriem nepatīk brauciens tumsā.

BeSafe saules aizsargi automašīnas logiem ir ļoti viegli un ērti lietojami, tie ne tikai aizsargā automašīnu no straujas uzkaršanas, bet arī aizsargā bērna acis no spožās saules.

Vēl viens piemērs ir BeSafe spilventiņš, kas pievienojams visiem BeSafe autokrēsliņiem. Automašīnā iemiegot, reizēm bērniem, tāpat kā pieaugušajiem, galva stipri krīt uz priekšu. Spilventiņš dabīgā veidā pielāgo bērna galvu gulēšanai uz sānu un tādējādi nodrošina, ka bērna galva paliek drošajā vietā – autokrēsliņa galvas balsta ietvaros.

Izvēloties aksesuārus, vienmēr pārbaudiet, vai tie ir testēti automašīnas sadursmes testā! Ja tas ir testēts, tas nozīmē, ka tas papildus netraumēs bērnu avārijas brīdī. Piemēram, ja spogulis vai planšetes turētājs nav pārbaudīts avārijas situācijā, pastāv risks, ka sadursmes brīdī tie var atvienoties un kļūt bīstami.

Galvas balsts pareizā augstumā atvieglo piesprādzēšanos. BeSafe autokrēsliņiem drošības jostiņu pozīcija tiek regulēta ar galvas balstu. Virzot galvas balstu uz leju vai uz augšu, drošības jostiņu augstumu ir viegli pielāgot bērnam vajadzīgajā augstumā.

Jebkurā BeSafe autokrēsliņā drošības jostiņām ir jābūt tieši virs bērna pleciem – ne augstāk, ne zemāk, bet tieši uz pleca. Tad, kad jostiņas atrodas pareizajā vietā – virs pleciem, arī galvas atbalsta daļa ir pareizā pozīcijā. Līdz ar to ir samazināta iespēja, ka bērna galva “kritīs” uz priekšu, ārā no krēsliņa, kā arī piesprādzēt bērnu būs daudz vieglāk.

Nelietojiet gaisīgas, masīvas virsdrēbes autokrēsliņā. Masīvas virsdrēbes var traucēt pievilkt drošības jostiņas pietiekoši cieši klāt bērna ķermenim, kā rezultātā paliek pārāk daudz brīvas vietas drošības jostiņu iekšpusē, kad virdrēbes tiek saspiestas avārijas vai straujas bremzēšanas gadījumā

Vai mazulis raud autokrēsliņā? Tas noteikti nenozīmē, ka viņš vēlas braukt virzienā ar skatu uz priekšu. Bērns aug un attīstās viņa maņas, viņš vēlas redzēt un piedzīvot to, kas redzams pa automašīnas logiem. Mazuļu autokrēsliņi parasti ir diezgan zemu automašīnās krēslā un bērniņam atliek skatīties uz automašīnas krēsla atzveltni vai griestiem. Pārejot uz nākošo autokrēsliņu, kas parasti ir augstākā pozīcijā, bieži vien palīdz pārvarēt raudāšanu. Tad bērns sēž augstāk, var redzēt apkārtni pa automašīnas sānu vai aizmugures logu un pat komunicēt ar vecāku, izmantojot atpakaļskata spoguli.

Lūdzu, vienmēr konsultējaties ar autokrēsliņu tirgotāju, lai pārliecinātos, kā bērns patiešām ir pietiekoši liels, lai pārietu uz nākamā līmeņa autokrēsliņu.

Ir pierādīts, ka ir 5x drošāk pārvadāt bērnu autokrēsliņā ar skatu pretēji braukšanas virzienam. Tāpēc vienmēr iesakām izvēlieties autokrēsliņu, kas ļauj pārvadāt bērnu atpakaļskatā pēc iespējas ilgāk.