Jaunumi

Bērns Automašīnā – Autokrēsliņš vai Paliktnis?

Pēdējais posms bērna automašīnas krēsliņa ceļojumā piedāvā divas izvēles – paliktnis vai autokrēsliņš.

Paliktnis ir tikai sēdvieta zem bērna, kas paceļ bērnu augstāk, lai labāk pielāgotos automašīnas drošības jostai. Autokrēsliņam ir arī muguras daļa ar integrētu galvas balstu un sānu malām.

Abiem veidiem nav integrētas drošības jostas. Bērnu sprādzē ar automašīnas oriģinālo drošības jostu.

Šeit trīs iemesli, kāpēc izvēlēties autokrēsliņu, nevis paliktni:

1. Sānu aizsardzība

Autokrēsliņš vienmēr nodrošina Jūsu bērna muguras, kakla un galvas aizsardzību sānu trieciena gadījumā. Ja bērns sēž uz paliktņa, sānu trieciena gadījumā starp bērnu un automašīnas durvīm nav nekāda aizsardzības slāņa. Pat, automašīnai ir sānu drošības spilveni, Jūsu bērns, iespējams, vēl nav pareizajā augstumā, lai gaisa spilveni darbotos atbilstoši vadlīnijām. Tikai autokrēsliņā Jūsu bērna galva, mugura sāni ir pasargāti sānu sadursmes gadījumā.

2. Plecu jostas novietojums

Automašīnas plecu drošības jostai ir jābūt pareizajā augstumā, lai tā darbotos efektīvi avārijas gadījumā. Izvēloties autokrēsliņu ar integrētām plecu jostu vadotnēm, Jūs varat būt pārliecināti, ka drošības josta vienmēr atrodas Jūsu bērna augumam atbilstošā augstumā.

Ieteikums! Izvēlieties autokrēsliņu, kas piedāvā arī gurnu jostas vadotni. Tādā veidā gurnu drošības josta vienmēr paliek optimālā stāvoklī virs jūsu bērna iegurņa, nevis uz vēdera.

3. Atbalsts guļot

Kad bērns automašīnā kļūst miegains, autokrēsliņā ir iespējams atslābināties un viegli atspiesties uz sāniem pret galvas balstu un sānu malām. Tādā veidā bērnam ir mazāka iespēja aizslīdēt, kā tas bieži notiek, sēžot uz paliktņa. Automašīnas drošības josta, kad noslīd, bieži vien nepareizi pieguļ pāri bērna augumam, kas būs ļoti bīstami negadījuma situācijā. Nepareizi novietota vai noslīdējusi drošības josta diemžēl nepasargā.

Ieteikums! Izvēlieties autokrēsliņu, kas piedāvā integrētu slīpuma regulēšanu. Tādā veidā Jūsu bērns var gulēt vēl ērtāk.

Ieteikums! Izvairieties no autokrēsliņa ar elkoņu balstiem. Tas palielina risku nepareizi piesprādzēt drošības jostas.

Atgādinām, ka autokrēsliņš ir jālieto bērniem līdz tie sasniedz 150cm augumu vai 12 gadu vecumu. Tāpēc vienmēr uzslavējiet katru pirmklasnieka vecāku, kurš turpina arī uz skolu un piemājas veikalu bērnu pārvadāt tikai autokrēsliņā!